Blog

Konsultacje receptowe

icon

Konsultacja z receptą to usługa wprowadzona jako odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez Pacjentów Gabinetu oraz farmaceutów apteki zlokalizowanej w sąsiedztwie Gabinetu. Dedykowana grupie Pacjentów, którzy leczą się przewlekle i z różnych powodów (podróże służbowe, przypadkowe zniszczenie opakowania z lekami, ważna recepta z błędami formalnymi, które uniemożliwiają jej realizacje w aptece) nie mogą szybko umówić się na wizytę u lekarza prowadzącego w celu przepisania kolejnych recept na kontynuacje terapii, a nie mogą pozwolić sobie z przyczyn zdrowotnych na przerwę w stosowaniu leków.

Jak to działa?

W trakcie konsultacji receptowej w Gabinecie Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, rejestruje wizytę, przeprowadza badanie i na tej podstawie przepisuje ewentualnie pacjentowi receptę z lekami na kontynuację leczenia. W ten sposób Pacjent otrzymuje w krótkim czasie kompleksową, fachową poradę i pomoc, ograniczając ryzyko ewentualnego pominięcia dawki leku stosowanego stale i związanych z tym konsekwencji zdrowotnych.

Z konsultacji receptowej może skorzystać również Pacjent, który ma przepisane leki na receptach przez różnych Lekarzy i istnieje ryzyko wystąpienia negatywnych dla jego zdrowia interakcji pomiędzy poszczególnymi specyfikami. Lekarz w Gabinecie Dr.Max przeanalizuje składy leków i doradzi na temat ich stosowania.

Gabinety

Gabinet Dr. Max Kraków

Galeria Bronowice
ul. Stawowa 61
31-346 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek 9:00 - 21:00
Soboty i niedziele handlowe 10:00 - 21:00

Umów wizytę

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń!

Bądź napisz e-mail
gabinet@drmax.pl