Blog

Konsultacje receptowe

icon

Konsultacja z receptą to usługa wprowadzona jako odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez Pacjentów Gabinetu oraz farmaceutów apteki zlokalizowanej w sąsiedztwie Gabinetu. Dedykowana grupie Pacjentów, którzy leczą się przewlekle i z różnych powodów (podróże służbowe, przypadkowe zniszczenie opakowania z lekami, ważna recepta z błędami formalnymi, które uniemożliwiają jej realizacje w aptece) nie mogą szybko umówić się na wizytę u lekarza prowadzącego w celu przepisania kolejnych recept na kontynuacje terapii, a nie mogą pozwolić sobie z przyczyn zdrowotnych na przerwę w stosowaniu leków.

Jak to działa?

W trakcie konsultacji receptowej w Gabinecie Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, rejestruje wizytę, przeprowadza badanie i na tej podstawie przepisuje ewentualnie pacjentowi receptę z lekami na kontynuację leczenia. W ten sposób Pacjent otrzymuje w krótkim czasie kompleksową, fachową poradę i pomoc, ograniczając ryzyko ewentualnego pominięcia dawki leku stosowanego stale i związanych z tym konsekwencji zdrowotnych.

Z konsultacji receptowej może skorzystać również Pacjent, który ma przepisane leki na receptach przez różnych Lekarzy i istnieje ryzyko wystąpienia negatywnych dla jego zdrowia interakcji pomiędzy poszczególnymi specyfikami. Lekarz w Gabinecie Dr.Max przeanalizuje składy leków i doradzi na temat ich stosowania.

Gabinet Dr.max

Gabinet Dr.Max Kraków

Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61
31-346 Kraków

Gabinet Dr.Max