Blog

Alergia – darmowe porady profilaktyczne w maju

icon

Kwiecień i maj to bardzo przyjemne miesiące. Jest coraz cieplej, słońce przyjemnie grzeje, do upałów jeszcze brakuje. Nawet deszcze są przyjemnie wiosenne. Jednak alergikom wiosna nie przynosi takiego ukojenia. To bowiem okres intensywnego pylenia roślin, które przynoszą dolegliwe objawy bardzo wielu z nas. Poznaj sposoby bezbolesnego przejścia przez ten okres.

Darmowe porady!

Specjaliści Dr.Max w Gabinecie Lekarskim zapraszają na darmowe porady profilaktyczne w kierunku alergii. Czekają na Was przez cały maj. To znakomita okazja by zasięgnąć porady, dowiedzieć się jak przeciwdziałać alergii, jakie leki i suplementy pomagają. Lekarze pierwszego kontaktu czekają w godzinach otwarcia Galerii Handlowej Bronowice w Krakowie. Wygodnej rejestracji można dokonać przez stronę internetową www.gabinet.drmax.pl lub w infokiosku przed samym Gabinetem.

Kalendarz pylenia roślin

Jeżeli jesteś alergikiem, zdecydowanie warto, żebyś znał aktualne pylenie roślin, dzięki któremu łatwo możesz przewidzieć, kiedy spodziewać się najsilniejszych objawów alergii wiosennej.

Jesteś uczulony na brzozę lub topolę? Jeśli tak, kwiecień będzie dla Ciebie najtrudniejszym miesiącem w roku. W maju natomiast królują trawy, dąb i sosna. Dodatkowo unikać trzeba kwitnącego szczawu, babki i pokrzywy.

Pamiętaj!

Dobrą informacją dla alergików są wiosenne opady deszczu. Wtedy stężenie wszelkich pyłków w powietrzu jest stosunkowo niskie. Taki stan utrzymuje się do godziny po opadach. To wtedy spacery i wycieczki są najprzyjemniejsze dla alergika. Po tym czasie stężenie pyłków rośnie i znów trzeba uważać. Zapraszamy na bezpłatne porady lekarskie przez cały maj – skorzystaj z okazji by zaopatrzyć się w leki i suplementy dla alergików.

Gabinet Dr.max

Gabinet Dr.Max Kraków

Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61
31-346 Kraków

Gabinet Dr.Max